👤

Jeden pączek kosztuje 1,84 zł. Przy zakupie czterech pączków, piąty można otrzymać
Zadanie 4
za pół ceny. Antek kupił pięć pączków.
a) Ile zapłacił?
b) lle otrzymał reszty z banknotu 20-złotowego?
pliss daj ktoś ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

1,84 x 4 + 92gr= 8.28

b) 20-8.28= 11,72

Odpowiedź:

a)

1,84 × 4 = 7,36zł

1,84 : 2 = 0,92zł

7,36zł + 0,92zł = 8,28zł

Odp: Antek zapłacił 8,28zł

b)

20zł - 8,28zł = 11,72zł

Odp: Antek otrzymał 11,72zł reszty.