Odpowiedź :
x = 0,25 ∙ 6,023 ∙ 1023 atomów
x = 1,506 ∙ 1023 atomów
W 0,25 mola Fe znajduje się 1,506 ∙ 1023 atomów.
1 mol wody= 6,02 · 10^23 cząsteczek
x moli wody= 30,1 · 10^23 cząsteczek
x= 30,1 · 10^23/6,02 · 10^23
x= 5moli H2O
x = 0,25 ∙ 6,023 ∙ 1023 atomów
x = 1,506 ∙ 1023 atomów
W 0,25 mola Fe znajduje się 1,506 ∙ 1023 atomów.
1 mol wody= 6,02 · 10^23 cząsteczek
x moli wody= 30,1 · 10^23 cząsteczek
x= 30,1 · 10^23/6,02 · 10^23
x= 5moli H2O