👤

Zadanie 5
Oblicz czas jaki potrzebuje ciało poruszające
się ze stała prędkością 20 m/s aby pokonać
24 km.​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

20m/s * 50 = 1000m - 50 sekund

1000m * 24 = 24000m = 24km

50 sekund * 24 = 1200 sekund = 20 minut

Wyjaśnienie:

Odp: Ciało to potrzebuje 20 minut.

On Studier: Inne Pytanie