👤


1. Łazienka ma wymiary 4m x 2m. Tata chce położyć na podłodze płytki o wymiarach
32 cm x 32cm.

a) Ile płytek potrzeba na wyłożenie podłogi ? Zakładamy, że nie zmarnuje się żadna plytka.

b) Ile zaplaci za plytki, jeżeli jedna kosztuje 6,50 zl ?​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

4mx2m =8m2

1 płytka to 32cmx32cm =0.32 mx0. 32m=0.1024m2

8m2:0.1024m2 =78,35 szt

W zaokrągleniu 79 plytek

1 płytka koszt 6.50 zł

79 sz x6. 5 zl/szt =513.50 zł