👤

2. W 300g roztworu o gęstości d= 1,1 g/cm3 znajduje się 49g kwasu siarkowego(VI). Oblicz stężenie molowe tego roztworu.​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

V=m/d

V=300g/1,1g/cm3

V=272,7cm3=0,273dm3

MH2SO4= 98g/mol

n=ms/M

n=49g/98g/mol

n= 0,5mol

Cm=n/V

Cm= 0,5mol/0,273dm3

Cm= 1,83mol/dm3