👤

Oblicz zawartość procentową poszczególnych pierwiastków chemicznych w związku o wzorze: H2O.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

%H--> 3%

%O--> 97%

Wyjaśnienie:

mH=1u

mO2=32u

%O--> 32/33=97%

%H--> 1/33=3%