👤

Na łódź podwodną działa siła wyporu 120MN. Oblicz jaką ma objętość jeżeli pływa ona
całkowicie zanurzona w morzu, którego woda ma gęstość 1030 kg/m3


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Fa = 120 MN = 120 * 10^6 N = 120000000 N

g = 10 m/s^2

d = 1030 kg/m^3

V = ?

Fa = V*g*d

V = Fa / g*d

V = 120000000N / 1030kg*10m/s^2 = 11650,49 m^3

LICZĘ na naj