Odpowiedź :
Zadanie 1
mCO=12u+16u=28u
12u---x%
28u---100%
x=42,86%C
100%-42,86%=57,14%O
Zadanie 2
II
Zadanie 3
I
Zadanie 4
tlenek miedzi(II)
Zadanie 5
tlenek wapnia
Zadanie 6
dwadzieścia jeden cząsteczek tlenku magnezu
Zadanie 7
7 K2O- 14 atomów potasu, 7 atomów tlenu
Zadanie 8
Fe2O3
Zadanie 9
N2O5
Zadanie 10
PbS2