Odpowiedź:
Masa ciała wynosi 3 kg.
Wyjaśnienie:
[tex]Dane:\\F=6N\\a=2\frac{m}{s^2}\\\\Szukane:\\m=?\\\\Wzor:\\\\a=\frac{F}{m}\\\\Rozwiazanie:\\\\a=\frac{F}{m}/*m\\\\am=F/:a\\\\m=\frac{F}{a}\\\\m=\frac{6N}{2\frac{m}{s^2}}\\\\m=3\frac{kg\frac{m}{s^2} }{\frac{m}{s^2} } \\\\m=3kg[/tex]