👤

Ile gramów cukru znajduje się w 60 gramach roztworu o stężeniu 15 %.   


Odpowiedź :

c p = 15 %

m r = 60 g

c p = m s * 100 % / m r

m s = c p  * m  r / 100 %

m s = 15 % * 60 g / 100 % = 9 g