👤

Firma krawiecka uszyła z 216 m materiału 80 ubrań w dwóch rozmiarach: L i S. Ile uszyła ubrań większych (L) a ile mniejszych (S), jeśli na większe ubranie potrzeba 3 m materiału a na mniejsze 2,5 m.?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

ilość ubrań w rozmiarze L - x

ilość ubrań w rozmiarze S - y

x+y=80

3x+2,5y=216

z pierwszego równania wyłączamy x i podstawiamy do drugiego

x=80 - y

3*(80-y) + 2,5y=216

240-3y+2,5y=216

-0,5y=216-240

-0,5y= -24 /*(-0,5)

y=48

x=80 -y

x=80-48

x=32

odp: uszyto 32 ubrań większych i 48 ubrania mniejsze      

Szczegółowe wyjaśnienie:

On Studier: Inne Pytanie