👤

Oblicz stężenie procentowe wodnego roztworu NaCl , otrzymanego po rozpuszczeniu 17 g tej soli w 450cm3 wody. Gęstość wody 1g/cm3

Odpowiedź :

Odpowiedź:

m s. = 17g

V H2O = 450cm3

d = 1g/cm3

1g --- 1cm3

x --- 450cm3

x = 450g H2O

m r-ru = 450g + 17g = 467g

Cp = ms / m r-ru * 100% = 17g / 467g * 100% = 3,64%