👤

1.lle wynosi wysokość ostrosłupa prawidłowego
czworokątnego o krawędzi podstawy 6 cm i
objętości 4 cm3 ?​


Odpowiedź :

Rozwiązanie:

Obliczamy pole podstawy:

[tex]P=a^{2}=6^{2}=36cm^{2}[/tex]

Obliczamy wysokość z informacji o objętości:

[tex]V=\frac{1}{3}PH= \frac{1}{3}*36H=4\\36H=12\\H=\frac{1}{3} cm[/tex]