👤

Cena godziny korzystania z basenu wynosi 14 zł. Można jednak kupić miesięczną kartę rabatową za 60 złotych, upoważniającą do obniżki cen, wtedy za pierwsze 10 godzin płaci się 9 złotych za godzinę a za każdą następną godzinę 9,50 złotych. Adam kupił kartę rabatową i korzystał z basenu przez 18 godzin. Czy zakup karty był dla niego korzystny? Zapisz obliczenia.

Odpowiedź :

14×18=252 zł

60+ 10×9+8×9,5=60+90+76=226 zł

252-226=26 zl

Dla Adama zakup był korzystny. Zaoszczedził 26 zł.