Proszę o zrobienie zadania 4 i 5 daje za odp 10 punktów

A) 1/4 + 3/4 = 1
B) 2 - 2/5 = 1, 3/5
C) Myślę że w tym zadaniu się pomylili i powinno być 2, 2/5 - ... = 1/8
Odpowiedź: zad. 4
a] 1/4 + 3/4 =1
b ] 2 - 2/5 = 1 3/5
c] 2,25 = 2 2/8
2 2/8 - 2 1/8 = 1/8
Zad . 5
3 1/2 = 3,5 kg
3,5kg * 2,70zł = 9,45 zł cena jabłek
1 1/5kg = 1,2 kg
1,2kg * 3,60zł = 4,32zł cena gruszek
9,45zł + 4,32zł = 13,77
20 zł - 13,77 zł = 6,23 zł reszta