👤

Proszę o zrobienie zadania 4 i 5 daje za odp 10 punktów

Proszę O Zrobienie Zadania 4 I 5 Daje Za Odp 10 Punktów class=

Odpowiedź :

A) 1/4 + 3/4 = 1

B) 2 - 2/5 = 1, 3/5

C) Myślę że w tym zadaniu się pomylili i powinno być 2, 2/5 - ... = 1/8

Odpowiedź: zad. 4

a] 1/4 + 3/4 =1

b ] 2 - 2/5 = 1 3/5

c] 2,25 = 2 2/8

2 2/8 - 2 1/8 = 1/8

Zad . 5

3 1/2 = 3,5 kg

3,5kg * 2,70zł = 9,45 zł cena jabłek

1 1/5kg = 1,2 kg

1,2kg * 3,60zł = 4,32zł  cena gruszek

9,45zł + 4,32zł = 13,77

20 zł - 13,77 zł = 6,23 zł reszta