👤

do szkoły zakupiono 18 ławek i 36 krzeseł. jedno krzesło kosztowało 105 zł, a jedna ławka była o 75 zł droższa od krzesła. Ile zapłacono za te zakupy?

(wykonaj pisemnie)


Odpowiedź :

Odpowiedź:

105 x 36 = 3780 zł - koszt zakupu 36 krzeseł

105 + 75 = 180 - koszt zakupu jednej ławki

180 x 18 = 3240 zł - koszt zakupu 18 ławek

3240 + 3780 = 7020 zł

odp: za 18 ławek i 36 krzeseł zapłacono razem 7020 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

On Studier: Inne Pytanie