Odpowiedź :
Odpowiedź: Średnia prędkość wynosi 84[tex]\frac{km}{h}[/tex]
Szczegółowe wyjaśnienie:
t=11:30-9:15-->2h 15 min=[tex]2\frac{1}{4} h[/tex]
s=189km
[tex]v=\frac{s}{t} \\v=\frac{189km}{2\frac{1}{4}h }\\v=84\frac{km}{h}[/tex]
Odpowiedź: Średnia prędkość wynosi 84[tex]\frac{km}{h}[/tex]
Szczegółowe wyjaśnienie:
t=11:30-9:15-->2h 15 min=[tex]2\frac{1}{4} h[/tex]
s=189km
[tex]v=\frac{s}{t} \\v=\frac{189km}{2\frac{1}{4}h }\\v=84\frac{km}{h}[/tex]