Odpowiedź :
Odpowiedź:
Tak zgadzam się z nim, ponieważ:
1. Kiedy możliwości są nieskończone w świecie jest zawsze zło.
2. Świat bez czuć i bez myślenia byłby niczym, a ludzie z niego byli by nikim.
3. Ryszard Kapuściński był mądry i miał dobre twierdzenia jak również czasami dobry był ich szczególny, ale to na prawdę istny brak.
4. „Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło.”- jest to tekst który można rozumieć w poniższy sposób:
Świat bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia to istna pustka, nic, ciemność i zagłada którą można zgładzić tylko nadając życiu i światu sens na przykład marzeniami, pasjami, rozwijaniem przyjaźni, podawaniem dobrych rad i rozwijaniem tego wszystkiego co mamy i tworzenie to czego nie mamy.
5. Ryszard Kapuściński – polski reportażysta, publicysta, poeta i fotograf, zwany „cesarzem reportażu”. Należy do czołówki najczęściej tłumaczonych autorów polskich.
Data i miejsce urodzenia: 4 marca 1932, Pińsk, Białoruś
Data i miejsce śmierci: 23 stycznia 2007, Warszawa
Żona: Alicja Mielczarek (od 1952 do 2007)
Filmy jakie stworzył: "Jeszcze dzień życia", "Imperfect Journey", "Mówili o nim, że lewituje".
Dzieci: Zofia Kapuścińska
Życie, streszczenie: Urodził się 4 marca 1932 w Pińsku, dziś na Białorusi - najwybitniejszy pisarz spośród polskich reporterów, autor m.in. "Cesarza" i "Szachinszacha", które przyniosły mu światową sławę. Zmarł w Warszawie 23 stycznia 2007 roku.
Wyjaśnienie:
Mam nadzieje, że wystarczy i że pomogłam. licze na naj