samochód porusza się ruchem jednostajnie przyspieszonym z przyspieszeniem 5m/s2. Jaką szybkosc osiganie po 4s ruchu i jaką drogę przebedzie w tym czasie

Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
a=5m/s²
t=4s
Oblicz
v, s
v=a*t
v=5m/s²*4s
v=20m/s
droga
s=a*t²/2
s=5m/s²*(4s)²/2
s=40m