👤

Rowerzysta jedzie ze stałą prędkością pokonując opory ruchu o wartości 150N. Jadąc w
ten sposób pokonał odległość 1km w czasie 3 minut. Jaką mocą działał rowerzysta?
około 625 W
około 150 W
O około 833 W
O około 930 W​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

około 833 W

Wyjaśnienie:

najpierw trzeba obliczyć prędkość

v-prędkość

s-droga - 1km = 1000m

t-czas - 3 minuty = 180s

v=s/t

v=1000/180=5,56m/s

teraz obliczamy moc

P = F · v

P-moc

F-siła

v-prędkość

P = 150 · 5.56 P = 834 W