Odpowiedź :
Liczymy powierzchnię boiska:
P = a × b = 46 × 30 = 1380 m²
Aby otrzymać potrzebną masę nasion, dzielimy powierzchnię bosika przez powierzchnię,którą możemy obsiać z jednego worka:
[tex]\frac{1380}{40} = 34,5 \ kg[/tex]
Jeden worek, to 10 kg, więc musimy kupić 4 worki nasion, każdy po 163zł
163 × 4 = 652 zł
Odp. Całkowity koszt zakupu nasion trawy wynosi 652 zł.