Odpowiedź :
Odpowiedź:
Odp. Samochód w ciągu 10 minut przejechał 6km.
Wyjaśnienie:
36km w 1h
1h=60min
60min:10min=6min
36:6=6min
Natomiast, jeśli chemy odpowiedź w metrach to :
36km w 1h
1h=60min
60:10=6
36:6=6km
to 6000m, bo
36km= 36000m, a
36000m:6= 6000m
Mam nadzieję że pomogłam ;)