👤

Krótsze ramię trapezu prostokątnego ma 4,4 cm. Górna podstawa trapezu ma 4,5 cm, a dolna podstawa jest o 6 cm dłuższa od górnej. Oblicz pole tego trapezu.

Odpowiedź :

Odpowiedź: nie jestem pewna ale chyba (4,5 cm + 10,5 cm) x 4,4 cm : 2 = 15 cm x 4,4 cm : 2 = 66 cm : 2 = 33 cm 2

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

Pole trapezu :

P = (a+b)/2 * h

a - krotsza podstawa = 4,5cm

b - dluzsza podstawa = a + 6 = 4,5cm+6cm= 10,5 cm

h - w naszym przypadku to krotsze ramie czyli 4,4 cm

Podstawiamy pod wzor

P = ( 4.5 cm + 10.5 cm ) /2 * 4,4 cm

P = (15 cm * 4,4 cm) / 2 =  66cm/2 = 33 cm2

Szczegółowe wyjaśnienie: