👤

4. Oblicz jaka siła ciężkości działa na ciało o masie:
a) 25 g
b) 3 dag
c) 1,3 t
d) 86,5 kg


Odpowiedź :

Odpowiedź:

a)

m = 25 g = 0,025kg

g = 10m/s²

F = m*g = 0,025kg*10m/s² = 0,25 N

b)

m = 3 dag = 0,03kg

g = 10m/s²

F = m*g = 0,03kg*10m/s² = 0,3 N

c)

m = 1,3t = 1300 kg

g = 10m/s²

F = m*g = 1300kg*10m/s² = 13 000 N = 13 kN

d)

m = 86,5kg

g = 10m/s²

F = m*g = 86,5kg*10m/s² = 865 N