👤

Cenę koszuli wynoszącą 410 zł obniżono o 20%, a następnie podwyższono o 25%. Jaka jest aktualna cena koszuli?​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

20% * 410 zł= 82 zł

410zł- 82zł= 328zł

328 zł * 25%= 82zł

328zł+82zł= 410zł

Odpowiedź:

Aktualna cena koszuli wynosi 410 zł.

Mam nadzieję, że jest dobrze ;)

Odpowiedź:

410:5=82

410 - 82 = 328

328:4=82

[tex]328 + 82 = 410[/tex]

odp. Koszula kosztuje teraz 410 zł.

On Studier: Inne Pytanie