👤

Błagam pomóżcie potrzebuję to n dzisiaj!
OSOBA KTÓRA ROZWIĄŻE TO ZADANIE DOSTANIE ODE MNIE OBSERWACJE I NAJ!
GŁUPIE ODPOWIEDZI BĘDĘ ZGŁASZAĆ!​


Błagam Pomóżcie Potrzebuję To N DzisiajOSOBA KTÓRA ROZWIĄŻE TO ZADANIE DOSTANIE ODE MNIE OBSERWACJE I NAJGŁUPIE ODPOWIEDZI BĘDĘ ZGŁASZAĆ class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

x - cena szklanki soku

x+3 - cena naleśników

x+x+3=15

2x=15-3

2x=12 /:2

x=6 [zł]

x+3=6+3=9 [zł]

Szklanka soku kosztuje 6 zł

Odpowiedź:

szklanka soku kosztuje 6 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

razem kosztują 15zł

15-3=12:2=6odpowiedż podana ;)