👤

Objętość ostrosłupa prawidłowego czworokątnego o krawędzi podstawy 3cm i wysokości 6cm wynosi

A 108cm3
B 36cm3
C18cm3
D54cm 3


Odpowiedź :

a=3cm

h=6cm

Pp=a2=3^2= 9cm2

V=1/3Pp*h= 1/3*9*6=3*6=18cm3

Odpowiedź: C

Pozdrowionka! ~Wika