👤

Jaka jest energia potencjalna książki o masie 0,7 kg leżącej na stole o wysokości 1 m ?
a) Ep = 70J
b) Ep = 7J
c) Ep = 0,7J
d) Ep= 17 J​


Odpowiedź :

[tex]m = 0,7 \ kg\\h = 1 \ m\\g = 10\frac{N}{kg}\\\\E_{p} = mgh\\\\E_{p} = 0,7 \ kg\cdot10\frac{N}{kg}\cdot1 \ m = 7 \ J\\\\Odp. \ b)[/tex]