👤

Kasia dała do kasy 20 zł.
Kupiła dwie bułki po 1,20 zł, serek za 3,50 zł i sok za 6,30 zł.
Ile otrzymała reszty?
szybko prosze


Odpowiedź :

20zł - 1,20zł - 1,20zł - 3,50zł - 6,30zł = 7,80zł

Odp. Kasia otrzymała 7,80zł reszty

Odpowiedź:

1. Obliczamy cenę dwóch bułek - 1,20zł* 2 = 2,40zł

2. Wiemy, że

  1. Serek kosztuje 3,50zł
  2. Sok kosztuje  6,30 zł

3. Odejmujemy cenę dwóch bułek, serka i soku od 20 zł

4. 20,00zł- 6,30zł-3,50zł-2,40zł= 7,80 zł

Odpowiedz: kASia otrzymała 7,80zł reszty.