👤

Przez grzałkę czajnika elektrycznego włączonego do napięcia sieciowego przepływa prąd o natężeniu 0,2A. Oblicz, ile wynosi opór elektryczny grzałki.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

46 Ohm

Wyjaśnienie:

Dane:

U= Napięcie sieciowe = 230V

I = 0,2A

Szukane:

R=? [Ohm]

Wzór

R= U:I

Rozwiązanie:

R= 230*0,2 = 46 Ohm