Odpowiedź :
Odpowiedź:
3 i 1/5 śliwek kosztuje 16 zł
16:3 i 1/5= 16 : 16/5= 16*5/16 ( skracamy 16 i 16 przez 16)=5
1 kilogram śliwek kosztował 5 zł
sprawdzamy: 3 i 1/5= 3, 2
x 5
_______________
1 6 , 00
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
3 i 1/5 śliwek kosztuje 16 zł
16:3 i 1/5= 16 : 16/5= 16*5/16 ( skracamy 16 i 16 przez 16)=5
1 kilogram śliwek kosztował 5 zł
sprawdzamy: 3 i 1/5= 3, 2
x 5
_______________
1 6 , 00
Szczegółowe wyjaśnienie: