👤

jeżeli jedna z przyprostokątnych trójkąta ma długość 3 cm a pole trójkąta jest równe 18 cm to Jaką długość ma druga przyprostokątna​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

P=[tex]\frac{axb}{2}[/tex]

a=3cm

b=?

P=18cm

[tex]\frac{3cmxb}{2}[/tex]=18 | x2

3cmxb=36 |:3cm

b=12cm    Odp.: Druga przyprostokątna ma długość 12 cm.

Szczegółowe wyjaśnienie: