👤

ego trapien
15. Podstawy trapezu mają długości 3 cm i 11 cm, pole wynosi 56 cm
Oblicz wysokość tego trapezu.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wysokość trapezu wynosi 8cm.

Szczegółowe wyjaśnienie:

P=0,5*(a+b)*h

56=0,5*(3+11)*h

56=0,5*14*h

56=7*h

h=8cm

a, b - długość podstaw trapezu

h - wysokość trapezu

P - pole trapezu

P = 56 cm²

a = 11 cm

b = 3 cm

P = ½*(a+b)*h

56 = ½*(11 + 3)*h /*2

112 = 14h /:14

h = 8 cm

Odp. Wysokość trapezu wynosi 8 cm.

Mam nadzieje że pomogłam:)