👤

Rowerzysta przejechał 15 km w czasie 50 minut . W jakim czasie przejedzie on 90 kilometrów ?
Oblicz prędkość rowerzysty wiedząc, że poruszał się ze stałą prędkością.


potrzebuje na teraz ​


Odpowiedź :

90km / 15km x 50min = 300 min

prędkość jego to 90 km / 300 min = 90 km / 5h = 18 km/h