👤

Proszę o pomoc w chemii. Tylko zadanie 8

Proszę O Pomoc W Chemii Tylko Zadanie 8 class=

Odpowiedź :

Dane:

V=1 dm3=0,001 m3

d=1,07 kg/m3

Szukane:

m=?

m=d*V

Obliczenia:

m=1,07 kg/m3*0,001 m3

m=0,00107 kg=1,07 g

64u                     26u

CaC2+2H2O--->C2H2+Ca(OH)2

xg                        1,07g

64u---26u

xg---1,07g

x=2,63 g