Odpowiedź :
Odpowiedź:
pole=2400m2
1 przyprostokatna-80metrów
najdłuższy bok-100metrów-> w trójkącie prostokątnym jest to przeciwprostokątna
z tw. pitagorasa:
80^2+b^2=100^2
10000-6400=b^2
b^2=3600
b=60
odp. Trzeci bok ma długość 60m
Szczegółowe wyjaśnienie: