Odpowiedź :
V1=80 km/h
F1=(m*V1²)/R1
F2=(m*V2²)/R2
R1=2*R2
F1=F2 (żeby autko nie wyleciało w kosmos)
(m*V1²)/R1=(m*V2²)/R2
(m*V1²)/(2*R2)=(m*V2²)/R2
(V1²)/2=V2²
V2=V1/√2
V2=80/√2
V2≈56,57 km/h
V1=80 km/h
F1=(m*V1²)/R1
F2=(m*V2²)/R2
R1=2*R2
F1=F2 (żeby autko nie wyleciało w kosmos)
(m*V1²)/R1=(m*V2²)/R2
(m*V1²)/(2*R2)=(m*V2²)/R2
(V1²)/2=V2²
V2=V1/√2
V2=80/√2
V2≈56,57 km/h