Odpowiedź :
Zadanie 3.
długość fali: 6m
częstotliwość fali: 120/60 = 2Hz
okres fali: 1/2 s^-1
prędkość fali : v = 2Hz * 6m = 12m/s
Zadanie 1.
1min = 60s
f = 2400/ 60s = 40Hz
T = 1/f
T = 1/40 s^-1
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
Długość fali:
λ=6m
Częstotliwość fali:
f=120/60s=2Hz
Okres fali:
T=1/f=1/2s=0,5 1/s
Prędkość fali
v=λ*f
v=6m*2Hz=12m/s
zad2
n=2400
f=2400/60s=40Hz
T=1/f=1/40s=0,025 1/s