👤

Ala kupiła 3/4 kg jabłek i zapłaciła 6zł Ile kosztuje 1 kg jabłek. ​

Odpowiedź :

3/4 = 75% kosztuje 6 zł
6:3=2 6x4=8 zł

[tex]\frac{3}{4}kg --- 6zl \\\\\frac{1}{4}kg --- 2zl \\\\\frac{4}{4}kg --- 8zl \\\\[/tex]

odp.: Kilogram jabłek kosztuje 8zł.

Mam nadzieję, że pomogłam:)