👤

3. Oblicz ładunek, który przepłynął przez przewodnik w czasie 2 minut, wiedząc, że natężenie prądu płynącego w przewodniku wynosiło 0,2 A.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

t = 2 min = 2*60s = 120s

I = 0,2 A

----------------------------------

Q = ?

Q = I*t  = 0,2A*120s = 24 C

Q = 24 C

On Studier: Inne Pytanie