pomocy potrzebne na teraz, daje naj

Odpowiedź:
Podkreślić:
-Na zielono: Piotrek zaoszczędził 35℅
-Na czarno: Staś i Piotrek mają razem 282 zł
Wielkość 100℅ stanowi kwota Stasia
--Etap I--
100℅+35℅=135℅
Oszczędności Piotrka=135℅
Łączna suma: 100℅ (Stasia) + 135℅ (Piotrka) = 282 zł
--Równanie--
Stasia 100℅ + Piotrka 135℅ = 282 zł
Przepraszam tylko tyle umiem, mam nadzieję że pomogłam chociaż trochę