Oblicz pole figury o wymiarach podanych na rysunku.

Odpowiedź:
a) P = a*h
P = 7cm * 3cm = 21 cm2
b) P = a* h/ 2
P1 = 5 * 8/ 2= 20 cm2
P2 = 5 * 1/ 2= 2,5 cm2
P = 20 cm2 + 2,5 cm2 = 22,5 cm2
c) P = (a+b)* h/2
P = (12+3)* 3/2 = 22,5 cm2
Szczegółowe wyjaśnienie: