👤

pole trójkąta wynosi 32cm. Podstawa tego trójkąta wynosi 8cm. Oblicz wysokość, która opuszczona jest na podstawę.​

Odpowiedź :

Szczegółowe wyjaśnienie:

P=32cm2

a=8cm

P=a×h

___

2

h= ?

32*2=64

64÷8= 8

wysokość =h

h=8cm

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

P=1/2ah

32cm=1/2×8h

32cm=4h

h=8cm

Odp wysokosc wynosi 8cm