👤

Zad 2 (3p)
Za 30 dag cukierków czekoladowych zapłacono 9 zł 60 gr.
Oblicz, ile kosztuje kilogram tych cukierków.
Ile zapłacimy za 40 dag tych cukierków?​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

30 dag ⇒9,60 zł

100dag=x

30x=9,60*100

30x=960/:30

x=32 zł

Kilogram cukierków kosztuje 32 zł

32*0,4=12,80 zł

Za 40 dag zapłacimy 12,80 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

1 kg=100 dag

Odpowiedź:

1kg cukierków kosztuje 29zł i 40gr

za 40 dag cukierków zapłacimy 12zł 80gr

Szczegółowe wyjaśnienie:

30 dag cukierków kosztuje 9 zł 60gr

czyli 10 dag cukierków kosztuje 3zł 20gr