Odpowiedź :
krówki 10 zł -> 10 kg
landrynki 8 zł -> 10 kg
razem 180 zł (100% krówek + 100% landrynek)
20% krówek - 20% to 1/5 -> 8/5 = 1,60 zł
50% landrynek -> czyli 5 kg -> 40 zł
uzyskano 65 zł
4/5 zostało w sklepie -> 4/5*10=8 <-tyle kg zostało
krówki 10 zł -> 10 kg
landrynki 8 zł -> 10 kg
razem 180 zł (100% krówek + 100% landrynek)
20% krówek - 20% to 1/5 -> 8/5 = 1,60 zł
50% landrynek -> czyli 5 kg -> 40 zł
uzyskano 65 zł
4/5 zostało w sklepie -> 4/5*10=8 <-tyle kg zostało