👤

Chleb kosztuje x zł, a masło y zł - razem kosztują 2,50 zł. Masło jest o 50% droższe od chleba. Ile kosztuje chleb a ile masło? Zastosuj układ równań

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

x + y = 2,50

y = 2x

x + 2x = 2,50

y = 2x

3x = 2,50 /3

y = 2x

x = 0,8333333333333

y = 2x

Sprawdź:

:)

x + y = 2,50

y = 2x

x + 2x = 2,50

y = 2x

3x = 2,50 /3

y = 2x

x = 0,8333333333333

y = 2x

On Studier: Inne Pytanie