Odpowiedź :
FeSO4*xH2O
M FeSO4 = 152g/mol zawiera 64g O
M H2O = 18g/mol zawiera 16x g O
FeSO4 * H2O = 152*18x
Masa O w 1 molu hydratu = 64g O
(w FeSO4) + 16x g O ( w xH2O), a tlen stanowi 63,31% masy hydratu, więc:
(152+18x)g hydratu --- 100%
(64+16x)g O --- 63,3%O x = 7
FeSO4*7H2O
powinno być dobrze