Odpowiedź :
[tex]ilosc\ zarowek:\ 4\ 000\ szt\\wadliwe:\ : 80\ szt\\\\ dobre\ zarowki:\\\\ 4\ 000-80= 3\ 920\ szt \\\\ \frac{3920}{4000}*100\ \%=9,8*100\ \%=98\ \%\\\\odp.\ Zarowki\ dobre\ stanowily\ 98\ \% .[/tex]
Odpowiedź:
98%
Szczegółowe wyjaśnienie:
80 ÷ 4000 = 0,02
0,02 tj, 2%
2% jest żarówek uszkodzonych
100% - 2% = 98%
98% jest żarówek dobrych