Odpowiedź :
[tex]dane:\\p = 1354 \ Pa = 1354 \ \frac{N}{m^{2}}\\d = 1000\frac{kg}{m^{3}}\\g = 10\frac{N}{kg}\\szukane:\\h = ?\\\\Rozwiazanie\\\\p = d\cdot g\cdot h \ \ /:(d\cdot g)\\\\h = \frac{p}{d\cdot g}\\\\h = \frac{1354\frac{N}{m^{2}}}{1000\frac{kg}{m^{3}}\cdot10\frac{N}{kg}}=0,1354 \ m\approx 0,14 \ m[/tex]
Odp. Wysokość słupa wody h ≈ 0,14 m.