👤

jakim czasie kolarz przębędzie odległośc 7 km jeżeli jedzie on z srednią prędkościa 5m/s. 15 pkt

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Dane:

s = 7 km  = 7 000 m

v = 5 m/s

Szukane:

t = ?

Rozwiązanie:

v = s / t

t = s / v

t = 7 000 m / 5 m/s

t = 1400 s = 23[tex]\frac{1}{3}[/tex] min

Wyjaśnienie: